Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

Pelgrzymka do Ziemii Świętej od 04 lutego do 11 lutego 2012 roku/8 dni!

Pelgrzymka do Ziemii Świętej od 04 lutego do 11 lutego 2012 roku/8 dni!

Szczegółowy plan pielgrzymki można odebrać w zakrystii.

DZIEŃ 1 – GDAŃSK – TEL AWIW – JERYCHO – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Odprawa na lotnisku Gdańsk – Rębiechowo. Przelot do Tel Awiwu. Przejazd na punkt widokowy na Pustyni Judzkiej. Msza Święta. Przyjazd do hotelu w Jerycho. Śniadanie i krótki odpoczynek w hotelu, po czym podjedziemy pod Górę Kuszenia. Dalsza podróż przez Pustynię Judzką nad Morze Martwe. Tam kąpiel i relaks. Kolacja i nocleg w hotelu w Jerycho.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie i wyjazd do Betlejem. Zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Odwiedzimy kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem. Kolacja i nocleg w Jerycho.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Po śniadaniu pakowanie bagaży i przejazd do Jerozolimy. Po złożeniu bagażu w hotelu pojedziemy na Syjon Chrześcijański, tam Msza Święta. Zobaczymy Wieczernik i grób Dawida. Będziemy w kościele Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny i w kościele św. Piotra in Gallicantu. Z Syjonu, uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Po zwiedzeniu Bazyliki wrócimy do hotelu. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

DZIEŃ 4- GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA
Po śniadaniu pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy kaplicy Wniebowstąpienia (obecnie meczet). Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Fleyit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Msza Święta. Będziemy tez w kosciele Wniebowzięcia NMP Wrócimy do hotelu na Lunch Po południu odprawimy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Ponownie nawiedzimy Kalwarię i Grób Pański. Potem spacer pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

DZIEŃ 5 – JEROZOLIMA
Rankiem Msza Święta. Po śniadaniu pójdziemy do Starej Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny, zobaczymy sadzawkę Betesda. Ponownie zajdziemy do Litostrothos. Po południu czas wolny na intencje własne, zakupy i przemyślenia. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

DZIEŃ 6 – GALILEA
Po śniadaniu pakowanie bagaży i przejazd do Galilei. W drodze krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie zatrzymamy się na górze Karmel, by zwiedzić Sanktuarium Ojców Karmelitów – Stella Maris i zobaczyć piękną panoramę okolicy. Przyjedziemy do Nazaretu, pomodlimy się w Bazylice Zwiastowania, zobaczymy kościół św. Józefa. Udamy się też do Kany Galilejskiej. Kolacja i nocleg Galilei.

DZIEŃ 7 – DRUGI DZIEŃ W GALILEI
Po śniadaniu pakujemy bagaże. Następnie pojedziemy na Górę Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Potem krótki odpoczynek w Yardenit (umowne miejsce chrztów) nad Jordanem. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus powierzył św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. Po zwiedzeniu urokliwej świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw powrócimy na kolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8 – PRZYLOT DO POLSKI
Ok godz. 1.30 wyjedziemy na lotnisko im. Ben Guriona w Tel Ayiyie, skąd odlecimy do Polski. W godzinach rannych przylot na lotnisko Rębiechowo w Gdańsku.

ŚWIADCZENIA
W cenę wliczono: bilet lotniczy, przejazdy autokarowe na terenie Izraela, noclegi w hotelach *** w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie, dodatkowy 1 lunch, /w 4 dniuj wstępy zgodnie z programem, rejs statkiem po J. Genezaret, wjazd taksówkami na G. Tabor, przewodnictwo Biblisty, ubezpieczenie KL NW.