Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

Niedziela Palmowa – 05.04.2020 AD.

Niedziela Palmowa – 05.04.2020 AD.

1. Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa, wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem będą sprawowane bez udziału ludu.

2. Tym bardziej gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w ceremoniach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem parafialnego FB. Ceremonie Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będziemy rozpoczynali o godz. 19:00. Ponadto w Wielki Piątek transmitować będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, Gorzkie Żale o godz. 21:00 oraz rezurekcję w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00. Nadal zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20:30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie ceremonie Wielkiego Piątku.

3. W związku z nałożonymi zakazami nie odbędą się tradycyjne poświęcenie pokarmów i procesja rezurekcyjna. Zachęcamy, aby przed śniadaniem wielkanocnym, głowa rodziny pobłogosławiła pokarmy i poprowadziła wspólną modlitwę. Odpowiednie teksty zamieścimy na stronie Internetowej Parafii (tutaj) oraz na FB.

4. W Wielki Piątek z rana odwiedzimy chorych w domach z sakramentami świętymi. Będzie to również okazja dla pozostałych domowników do przyjęcia komunii św.

5. Do środy włącznie będzie okazja do spowiedzi św., rano w godz. 8:00 – 9:00 i po południu w godz. 17:00 – 18:00, ale z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. Prosimy zadbać o to, by jednocześnie było w kościele maksymalnie 5 osób i zachować odpowiednią odległość między oczekującymi (przynajmniej 1,5 metra). Pozostałe osoby powinny oczekiwać na spowiedź na zewnątrz kościoła również z zachowaniem odpowiedniej odległości.

6. Zgodnie z nauczaniem Kościoła informujemy, że wszyscy wierni, którzy ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogą w bliskości Świąt Wielkanocnych przystąpić do spowiedzi indywidualnej, otrzymają łaskę przebaczenia wszystkich grzechów, spełniając dwa konieczne warunki. Są nimi: żal doskonały i postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, jak to tylko będzie możliwe. Akt żalu doskonałego daje człowiekowi stan łaski uświęcającej, w którym może przyjmować Komunię Świętą (sakramentalnie lub duchowo).

7. Przypominamy, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Komunia duchowa to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiej bliskości z Jezusem, jaką daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi. Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy:
1) wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; 2) wzbudzić miłość ku Niemu; 3) wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

8. Możliwość przyjęcia Komunii św. w kościele będzie w Wielki Czwartek w godz. 16:00 – 17:00. Natomiast prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godz. 14:00 do 17:00. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi św. i przyjęcia komunii św. Wszystko jednak musi się odbywać z zachowaniem nałożonych przepisów – jednocześnie nie może być w kościele więcej niż 5 osób.

9. Zapewniamy, że wszystkie zamówione intencje mszalne systematycznie odprawiamy.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom za dokonane wpłaty na konto parafii.

11. Zachęcamy do częstego odwiedzania parafialnego profilu na FB i wzięcia udziału w proponowanych zajęciach: https://www.facebook.com/ParafiaMrzezino

 

Poniedziałek 06.04.2020

630       1. + Tata Feliks Stromski, dziadkowie Stromscy i Sonnberg

  1. + Roman Krzebietke

1800      + Leon i Feliksa Plutowscy – w r. śm. wujka

 

Wtorek 07.04.2020

 630       1. + Waldemar Rybandt, Józef Tuchliński – w dniu urodzin Waldemara

2.

 1800     + Dziadkowie z obu stron

 

Środa   08.04.2020 

630       1. Dziękczynno – błagalna dla Zarządu i pracowników Ol-transu i sklepu Hanka

1800      1. + Bartłomiej Klebba – w r. urodzin

  1. + Rodzice Bronisława i Hubert Konkol – w r. śm. mamy
  2. + Waldemar Rybandt, Ireneusz Stanny, Andrzej Dalecki, Bogdan Prena
  3. + Hildegarda i Józef Dybowscy, rodzice z obu stron

 

Czwartek 09.04.2020

1900      Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

Piątek 10.04.2020

1900      Droga Krzyżowa

            Liturgia Wielkiego Piątku

 

Sobota 11.04.2020

 1900      1. + Maria i Franciszek Szczypior – w 3 r. śm. Marii

  1. O Boże błog. i zdrowie dla mamy Anny Koss – w 80 urodziny
  2. O Boże błog. i moc Ducha Św. dla kapłanów pracujących w naszej parafii oraz kleryków przygotowujących się do kapłaństwa Michała i Mateusza – int. od Rycerzy Kolumba

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

600       Rezurekcja

830       + Rodzice Maria i Józef Zinkel, + z rodziny

1000     + Aniela i Marian Szreder, Mirosława

1200     Za parafian

1800     + Rodzice Juliusz i Anna, brat Edmund Stefan, dziadkowie z obu stron – w r. śm. ojca