Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00        Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon, Śro 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 R.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 R.

1. W duchu odpowiedzialności za siebie i innych, zgodnie z komunikatami Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy przypomnieć o kilku ważnych sprawach dotyczących przeżywania Mszy św., które pomogą nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna:
• przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, co w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy starszych, szczególną formą miłości bliźniego.
• nie ma wymogu, by podczas Mszy św. przekazywać sobie znak pokoju przez podanie dłoni.
• kropielnice na ten czas będą puste, czyli bez wody święconej.
• Biskupi udzielili wszystkim dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św. w kościołach. Wierni mogą pozostać w domach i śledzić transmisje Mszy św., które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam czy o godz. 13.00 w TVP Polonia, ponadto o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy i o godz. 7.00 w Radiu Plus.
• w okresie bez zajęć szkolnych nie będą odbywać się również parafialne katechezy przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św.
• zawieszone zostają ceremonie Sakramentu Bierzmowania.

2. Pomimo tych trudnych i wymagających niezwykłej ostrożności czasów, pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu jest najbardziej sprzyjający nawróceniu, które ma się dokonać głównie w naszym sercu. Niech pomogą nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne: modlitwa, post, jałmużna.

3. Z racji zagrożenia epidemią koronawirusa, Ks. Arcybiskup zawiesza do odwołania wspólne celebrowanie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcamy by pozostając w domu, z najbliższymi pomodlić się z książeczki do nabożeństwa.

4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, który jest patronem Mrzezina oraz Rady Rycerzy Kolumba. Na mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy tylko osoby związane w intencją mszalną.

5. Prosimy pielgrzymów udających się do Lourdes o wstrzymanie się z dokonaniem drugiej wpłaty do 15 kwietnia.

6. Do wieczności odszedł + Andrzej Maszota z Mrzezina. Dobry Jezu…