IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06. 2024

ogłoszenia duszpasterskie
  1. Przeżywamy dzisiaj wielką radość, gdyż wczoraj przyjął święcenia kapłańskie Mateusz Glembin, nasz Parafianin. Dzisiaj, o godz. 12.00, Neoprezbiter będzie odprawiał Mszę prymicyjną. Życzymy wielu łask w pracy kapłańskiej. Ks. Mateusz dekretem Ks. Arcybiskupa został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie. W związku z Mszą prymicyjną, nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.
  2. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej po mszach wieczornych, które łączymy z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek, na zakończenie Oktawy, święcić będziemy wianki z kwiatów i ziół leczniczych.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma postu. Jest to także I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 16.30.
  4. Zapraszamy także na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po procesji w piątek, a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia w sobotę rano.
  5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy na Mszę o 8.30 w intencji członków Żywego Różańca połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych.
  6. W tym tygodniu odwiedzać będziemy chorych: Proboszcz w piątek, już od 8.30 i sobotę, a ks. Beniamin w sobotę.
  7. Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali kościół, ołtarze i otoczenie na Boże Ciało, służbie liturgicznej, Rycerzom Kolumba, niosącym chorągwie, feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Adamowi i ekipie za przygotowanie nagłośnienia przy ołtarzach, chórowi, orkiestrze, Panu Organiście i wspomagającym go osobom. Wszystkim za piękny klimat tego wyjątkowego Święta.
  8. W imieniu druhów z OSP zapraszamy w przyszła niedzielę na poświęcenie proporca dla naszej „Młodzieżówki”. Uroczystość odbędzie się na Mszy o godz. 12.00.
  9. Już dzisiaj zapraszamy na rodzinny piknik Parafii Mrzezino – POWITANIE LATA, który odbędzie się za dwa tygodnie, 16.06. w godz. 14.00-17.00.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, także w związku z licytacjami internetowymi na rzecz budowy Domu Parafialnego.